A Gyilkos-tó, más néven a Verespataki-tó, Erdélyben, a Hagymás-hegységben található, és különleges, vöröses színét a benne oldott vas-oxidok adják. A tó a 19. században egy hegyomlás következtében jött létre, amikor a leomló szikla elzárta a patakot, és a fák törzsei a vízben maradtak, különleges látványt nyújtva.
A Borszéki Medvebarlang egy karsztos képződmény, melyet hatalmas sziklák és mély hasadékok jellemeznek. Mély folyosórendszerből áll, melyeket a beszivárgó víz természetes eróziós folyamata alakított ki a mészkőben. A barlang a Borvölgytől délre található, és a Borszéki-medence legnagyobb mészkő lelőhelye. Az odavezető út egy keskeny szurdokon át vezet, melyet fenyők és különleges formájú sziklák szegélyeznek. Az egész évben járható ösvény könnyű túrakategóriába sorolható, piros kereszttel jelölve.
A Békás-szoros, amely a Keleti-Kárpátokban, Romániában található, Erdély egyik legimpozánsabb természeti képződménye. A szoros a Békás-patak vájta ki, és lenyűgöző mészkősziklafalak között kanyarog, amelyek helyenként több száz méter magasak. A szoros környéke a Békás-szoros–Nagyhagymás Nemzeti Park része, amely gazdag növény- és állatvilágáról híres.
A Sugó-barlang (Peștera Șugău) a Gyergyói-medence legjelentősebb barlangja, a Sipos-kő délnyugati nyúlványában. A barlang négyszintes, három bejárattal rendelkezik, és hossza meghaladja az egy kilométert. Nevét a föld alatti patak vizének suttogó hangjáról kapta. A barlangban cseppkőoszlopok, függő cseppkövek és szél, valamint víz vájta bálványszerű alakzatok találhatók.
A Borszéken található Jégbarlang a Kerekszék karsztzónához tartozik, ahol jelentős travertínó készlet található. A Jégbarlang nevét a télen megfagyó, jégsztalaktitokat és sztalagmitokat alkotó vízről kapta. A barlang 60 méter hosszú és 50 méter magas, kanyonszerű megjelenésű. Csak a kezdeti szakasza látogatható, ahol egy szűk, sötét folyosó vezet a leglenyűgözőbb jégformációkhoz. A barlang az üdülőhely széléről, jelzett turistaúton érhető el.
Az Olt folyó földrajzi forrása a Gyergyói-havasokhoz tartozó Sípos-kő északkeleti oldalán található, közel a Kovács Péter-hágóhoz. A forrás maga Kovácspéter nevű falu elszórt tanyavilágában található, 1226 méteres tengerszint feletti magasságban. Az Olt kristálytiszta vize egy kis tisztáson tör elő a kovácspéteri kápolna közelében, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik az Öcsém–Egyes-kő–Nagy-Hagymás hegyvonulatra.
A Maros-völgy látogatói számára a legfontosabb turisztikai célpont a Maros-folyó forrása. A folyó kristálytiszta vizének eredése 1350 méteres magasságban található, a Fekete Rez-hegy oldalán, egy lenyűgöző szépségű helyen. Maga a Maros három patak, a Kis-patak és a Meszes-patak összefolyásából születik, amik egyesülve alkotják a Nagy-patakot.